Polska piłka w tabelkach - ranking UEFA

Archiwum: luty 2009

Ekstraklasa

Piątkowa kolejka 18. w Ekstraklasie. Szybko o meczu Udinese - Lech.

Będzie chronologicznie i krótko. A więc...Lech wzbudził w nas nadzieję, ale nic złego się nie stało. Wprawdzie lepiej było nie strzelać sobie tych dwóch bramek z pomocą piłkarzy Udinese (a nie odwrotnie), ale pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Dwie dobre połowy w dwóch meczach na tym poziomie... dla Polaków i naszych możliwości to przecież kosmos.Gratulacje dla Polonii Bytom za remis 1:1 z ... czytaj dalej

Hattrick

Druga porażka z rzędu w HT. Zaskakujący weekend w wykonaniu Polaków zagranicą.

Jak zwykle, wpis hattrickowy będzie miał dwie części. Dziś przy okazji skomentuję wyczyny naszych rodaków w zagranicznych klubach.Zacznę jednak od HT i druzgoczącej porażki. Niestety, mimo że wygrywałem 2:0 do 66. minuty, to jednak przegrałem 2:3. Z drugiej strony mój obrońca nie ułatwił mi zadania, otrzymując czerwoną kartkę już w 41. minucie. W ten sposób spadam na 4. miejsce w ligowej tabeli... czytaj dalej

Europejskie puchary; rankingi UEFA

Lech - Udinese 2:2. Co nam to daje?

Kiedy gola dającego remis zdobył Manuel Arboleda, była euforia i wielkie szczęście. Powodem do radości jest nie tylko to, że w ciągu 3 minut zdołaliśmy wrócić do gry i mamy spore szanse na awans, ale także zmiany w rankingach UEFA. Niewielkie, ale jednak...Jeden punkt naszej piłki nie zbawi, niemniej jednak pniemy się w górę. Nasz dorobek powiększył się o 0,333 punktu. Zmian wielkich nie widać,... czytaj dalej

Krótko o rankingu klubowym - na co możemy liczyć?

Już tylko 2 dni pozostały do meczu Lecha z Udinese. Dziś chciałbym zająć się tym, jak ewentualne dalsze sukcesy poznaniaków mogą wpłynąć na naszą sytuację w przyszłym sezonie.Już wiemy, że w rankingu krajowym wiele w tym sezonie nie zwojujemy. Tymczasem warto byłoby podciągnąć trochę nasze notowania w klasyfikacji klubowej. W chwili obecnej procent z rankingu krajowego wynosi 2,516 (20% z 12,58... czytaj dalej

Hattrick

Pierwsza porażka w sezonie. Po co Beenhakkerowi Feyenoord?

W HT niespodzianek brak. Przegrana z liderem, który mimo to przesunął się na drugie miejsce! Taka faza sezonu... Tymczasem mamy też głośną sprawę Beenhakkera i Feyenoordu. Teraz postaram się to krótko skomentować.Mimo wsparcia kompletu widzów (12 000), poniosłem porażkę 0:2 w meczu na szczycie. To moja pierwsza przegrana w tym sezonie. Obecny bilans bramek to 9-2, a miejsce w tabeli trzecie.W s... czytaj dalej

Więcej o rankingu krajowym

Jak już wspominałem, istotnym dla nas miejscem w rankingu krajowym jest pozycja 21. Wydawałoby się, że po reformie będzie inaczej. I jest, ale wciąż musimy walczyć o wyższe miejsca.Przy 21 miejscu coś drgnie. Wtedy to trzecia drużyna naszej ligi nie będzie musiała męczyć się w połowie czerwca od pierwszej rundy eliminacyjnej, lecz tak jak wicemistrz - na przełomie czerwca i lipca. Oczywiście je... czytaj dalej

Krajowy i klubowy ranking UEFA - wstęp

Już tylko tydzień pozostał do pierwszego meczu 1/16 finału Pucharu UEFA, w którym Lech zmierzy się z Udinese. Dlatego dziś chcę przybliżyć zasady funkcjonowania dwóch rankingów UEFA: krajowego i klubowego. Ranking krajowy przedstawia państwa uczestniczące w rozgrywkach PUEFA i LM. Za każdy remis danej drużyny do rankingu krajowego doliczamy 1 punkt, za zwycięstwo - 2. W rundach kwalifikującyc... czytaj dalej