Polska piłka w tabelkach - ranking UEFA

Archiwum: marzec 2009

Hattrick

Będzie rewolucja

Tak jak wczoraj skutecznie wkurzyli mnie nasi reprezentanci, tak teraz postarali się moi gracze hattrickowi. W głupi sposób, mimo przewagi, dali sobie wbić dwie bramki. I 1:2. Osuwam się na czwarte miejsce, będą kozły ofiarne...Miało być zupełnie inaczej. Od początku do końca zakładałem walkę o drugie miejsce, przy szczęściu - o awans. Niestety, po 9 kolejkach mam już 3 porażki i 1 remis. Taka ... czytaj dalej

Reprezentacja Polski

Koniec świata? Możliwe

Mecz z Irlandią Północną zakończył się totalną klapą. Właściwie już teraz nasi piłkarze mogą planować sobie urlopy w czerwcu 2010. Do niczego się chyba nie nadają. Ok, może trochę przesadzam, ale po takim meczu trudno o inne opinie.Pierwsze kilka minut było bardzo niemrawe. Dochodziło już do paru błędów pod naszą bramką. Kiedy w końcu zaczną grać?, zastanawiałem się. Nawet stracona bramka nic n... czytaj dalej

Inne piłkarskie

Półfinał odjechał w ostatniej minucie

Pierwszym półfinalistą został GKS Bełchatów po zwycięstwie 2:1 w Warszawie. Wywalczyli go dopiero w ostatniej minucie meczu, choć rywalizacja zdawała się już rozstrzygnięta w 61. - kartka Inakiego Astiza.Do tego momentu Legia prowadziła 1:0, żeby w 62. minucie stracić bramkę z rzutu wolnego (oczywiście, wiadomo po czym). A w ostatniej minucie - gol Nowaka. I niestety mecz zawalony. Nie tylko pr... czytaj dalej

Ekstraklasa

Podsumowanie Ekstraklasy

Cztery kolejki naszej najwyższej klasy rozgrywkowej tuż za nami. To koniec ligowej gry w marcu, następne mecze odbędą się już w kwietniu. Jest to więc dobry moment na podsumowanie, co działo się w ostatnim miesiącu na ligowych boiskach.Rundę wiosenną zaczęliśmy od kolejki 18., pod koniec lutego. I tu dowód, że w naszej lidze wszystko jest możliwe. Teoretycznie była to 3. kolejka rundy wiosennej... czytaj dalej

Hattrick

Nudną kolejkę wieńczą ciekawe derby

Pierwsza połowa na to nie wskazywała, ale to Wisła Kraków wygrała Świętą Wojnę, zrównując się punktami z Legią. Ważne zwycięstwo odnosi także Polonia Bytom oraz... moja hattrickowa drużyna.Udało mi się bowiem wygrać 2:1 w meczu z szóstą drużyną ligi. Wciąż trzymam się w czubie tabeli, ale za tydzień nastąpi poważna weryfikacja. Gram z wiceliderem, zapewne o być albo nie być w walce o drugie mie... czytaj dalej

Ekstraklasa

Lech się powoli zatrzymuje, przebudzenia innych

Sobotnie mecze 21. kolejki dały nam sporą dawkę niespodzianek. W żadnym ze spotkań nie wygrał zespół będący w lepszej formie. Bo o faworytach trudno było mówić.Na przykład dobrze spisujący się do tej pory ŁKS poległ z Bełchatowem, mimo dobrej pierwszej połowy. To pewnie tylko wypadek przy pracy i na pewno są w stanie coś jeszcze zdziałać. Natomiast zwycięstwo dla GKS oznacza zrównanie się punkt... czytaj dalej

Ekstraklasa

Słaby piątek

Dwa dzisiejsze mecze Ekstraklasy z pewnością nie były dla nikogo żadną rozrywką. Zwłaszcza "klasyk" Legii z Górnikiem. Bardziej postarali się piłkarze Piasta i Jagi, strzelając po jednym golu.Drugiej i ostatniej drużynie ligi ta sztuka się nie udała. Co do Górnika to trudno się dziwić (poza tym całą drugą połowę grał Zahorski), a Legia? Zdobywa zaledwie piąty punkt w czwartym wiosennym meczu. P... czytaj dalej

No to się koleś nagrał...

Przykrą niespodziankę zrobił mi trener Płatek, bo Maciej Murawski nie znalazł się w składzie na mecz z Polonią. Zamierzonego efektu nie było. Górą drużyna Bobo Kaczmarka.Środek pomocy Cracovii tworzyli wczoraj Nowak i Wasiluk (a on tam po co?). Obrona to Tupalski i Polczak. Można było chyba spokojnie zamiast Wasyla Murawskiego wystawić... Derby z Wisłą już niedługo, a przetarcie przed ważnym me... czytaj dalej

Legia i Ruch jedną nogą w półfinale PP

Już trzy mecze ćwierćfinałowe zostały rozegrane. Pozostało tylko spotkanie Polonii z Cracovią, które rozpocznie się za kilkanaście minut.Legia, zgodnie z przewidywaniami, pokonała Stal. Nie przyszło jej to jednak łatwo, bo ok. 20 minut utrzymywał się remis 1:1. We wszystkich czytanych przeze mnie wypowiedziach pomeczowych widziałem zaś tylko jedno: słupek, tragedia, olaboga. Ale Legia, mimo że ... czytaj dalej

Ekstraklasa

Pierwsze trenerskie roszady. Nie za wcześnie?

Jak widać, niektórzy prezesi potrafią z góry po trzech meczach ocenić, czy cała runda jest już zjechana i trzeba szukać nowych rozwiązań. Ofiarami tego jasnowidztwa zostali ostatnio Jacek Zieliński i Marek Motyka. Czy słusznie?Oceniając trenerów za całokształt ich pracy, z pewnością powinni zostać na swoich stanowiskach. Zieliński potrafił w Groclinie i Polonii  umiejętnie kontynuować pracę Mac... czytaj dalej