Polska piłka w tabelkach - ranking UEFA

Archiwum: marzec 2011

Reprezentacja Polski

Bez błysku, bez bramek ale i bez porażki

Remis z przeciwnikiem notowanym o 60 pozycji wyżej niż my to zawsze sukces. Gorzej, jeśli tym przeciwnikiem jest człapiąca Grecja, którą nawet my, przy spełnieniu kilku warunków, moglibyśmy pokonać.   Pierwszy z nich to mniej kunktatorska gra. Tylko trudno go spełnić, skoro u nas atakuje ze czterech, góra pięciu piłkarzy. Przez cały mecz włączał się Piszczek, w drugiej połowie próbował też Sa... czytaj dalej

Hattrick

Udana inauguracja

Tym razem wreszcie poszło zgodnie z planem. Hattrick powraca w nowym, 33. już sezonie. I wreszcie udało mi się wygrać pierwszy mecz.   A trzeba Wam wiedzieć, że w przerwie międzysezonowej nie próżnowałem. Ściągnąłem 18-letniego olśniewającego napastnika i jestem z siebie bardzo zadowolony, bo to właśnie on zapewnił zwycięstwo 1:0 mojej drużyny. W dalszej kolejności planuję zmianę pokoleniową ... czytaj dalej

Tak być musiało

Na nic oryginalnego się dziś nie wysilę. Ale czy mam taki obowiązek, z którego zresztą nie wywiązała się dziś reprezentacja Polski?   Może i były dwie sytuacje, które powinny były zakończyć się bramką. Ale się nie zakończyły. Litwinom wystarczyło mieć jedną dobrą okazję, żeby strzelić dwie bramki i trafić w słupek. Ta sytuacja, o której mówię, to właśnie ta ze słupkiem. Bo przecież bramki pad... czytaj dalej

komentarze: 1
Ekstraklasa

Lech już coraz bliżej czołówki

Przegrywa Jaga, przegrywa Lechia i Kolejorz ma podium na wyciągnięcie ręki. Niezależnie od wyników Legii i Wisły, jego sytuacja nie jest tak zła, jak choćby przed tą rundą.   A przecież powinni mieć komplet zwycięstw. Tylko że może się wkrótce okazać, że mieli szczęście trafiając na dopiero rozpędzającą się Cracovię (to samo może powiedzieć Legia). Dzisiaj wygrała przecież pewnie 3:0 i jej sy... czytaj dalej

Ekstraklasa

Na przekór wszystkim

Tylko Górnik Zabrze nie próbował przeszkodzić Ruchowi Chorzów w odniesieniu efektownego zwycięstwa. Wszystko pozostałe sprzymierzyło się przeciwko Niebieskim, ale to nie wystarczyło.   Opóźniona pierwsza połowa? Zdarza się. Opóźniona druga? Pech. Awaria oświetlenia po trzech minutach gry? To już nie może być przypadek. No i jeszcze to boisko plus nieustannie padający śnieg. Może jednak faktyc... czytaj dalej

Inne piłkarskie

A nie mówiłem?

Jednak miałem rację. Bezbramkowy wynik w Gdańsku okazał się fatalny dla Jagiellonii. Podobnie może mówić o porażce u siebie Wisła, przez którą także odpadła.   Lechia wykonała plan minimum i w ten sposób po raz drugi zagra w półfinale (w zeszłym roku odpadła właśnie na tym etapie rozgrywek po dwumeczu z Jagiellonią). Tymczasem gospodarze są wciąż bez zwycięstwa na wiosnę i szansa na zdobycia ... czytaj dalej

Znany drugi półfinalista

To ważne w kontekście europejskich pucharów, a więc także rankingów UEFA. Po dzisiejszym dniu wiemy, że bliższa reprezentowania nas w Europie jest już Legia Warszawa.   Pod względem rankingowym nie było dziś większej różnicy, wszak Legia ma tylko niewiele większy współczynnik klubowy. Ale te dywagacje należy zostawić do rozegrania jutrzejszych rewanży. Dziś wolałbym się zająć meczem. W sumie... czytaj dalej

Ekstraklasa

Nie będzie kompletu zwycięstw

Jagiellonia zremisowała pierwszy mecz u siebie w tym sezonie. A i tak powinna się cieszyć, że nie przegrała.   Bramkę gospodarze zdobyli po dziwnym rzucie karnym, którego raczej nie powinno być. A wcześniej powinni byli wysoko przegrywać. Śląsk dobrze wygląda na wiosnę, tylko brakuje im wygranych. W piątek na ich drodze stanął Kaczmarek, dziś Sandomierski. Bramkę udało im się strzelić, ale ak... czytaj dalej

Hattrick

Wygrana!

Udało się! Wygrałem 3:2 z wiceliderem mojej ligi i zapewniłem sobie 5. miejsce w tabeli! Znakomita końcówka sezonu.   Drużyna, która ostatecznie spadła, wygrała dziś z ostatnim zespołem 9:0. Ale mnie to już nie interesuje, bo ja też wygrałem i zostaję na następny sezon w lidze. VII.545. Przed sezonem trzeba się wzmocnić - to oczywiste. Do poprawki idzie atak - dopiero szóste miejsce w lidze ... czytaj dalej

Ekstraklasa

Niemrawy początek, a potem...

Wszystkie dzisiejsze mecze 17. kolejki miały jedną cechę wspólną. Początek każdego z nich był nieciekawy i nie zwiastował emocji. Tymczasem na worek z bramkami trzeba było poczekać do 20., 35., a nawet 85. minuty.   Swojego przeciwnika najszybciej napoczął Widzew. A konkretniej zrobił to Nika Dżałamidze. Jak już zaczął, to nie odpuścił. Bramka i dwie asysty, wszystkie w znakomitym stylu. I ty... czytaj dalej